פיגומים להשכרה פיגומים למכירה
ראשי > תמא 38

תמא 38

תמ”א 38 – הפתרון למצוקת הדיור

בשנים האחרונות אנו עדים לבעיית הדיור ההולכת וגדלה, אחד מן הפתרונות הטובים ביותר לבעיה אשר מאפשר לנו כדיירים להרוויח דירה חדשה, איכותית ובטוחה יותר, הוא תוכנית תמ”א 38. אם גם אתם מעוניינים בדירה חדשה ואיכותית אשר תשדרג את איכות החיים שלכם, במאמר זה תיחשפו אל תוכנית תמ”א 38, תוכנית אשר מהווה פתרון מצויין עבורכם.

תמ”א 38 – איך זה עובד

תמ”א 38 היא תוכנית ארצית לחיזוק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה. בשנים האחרונות התוכנית החלה לתפוס תאוצה בשל חקיקה שאומרת כי ניתן לבצע הרחבות בנייה ולהרוס מבנים ישנים ולבנות במקומם מבנים חדשים ועמידים יותר. השינויים בחקיקה מאפשרים מצב בו 2 הצדדים מרוויחים, הדיירים שגרים במבנה ישן מקבלים דירה מרווחת, עמידה ואיכותית יותר, לעומת זאת הקבלנים והיזמים מרוויחים ממכירת דירות חדשות.

פיגומים ותמ”א 38

אצלנו בדבורה פיגומים, מרגישים בצורה משמעותית את הצלחת הנושאשל תמא 38 שבאה לידי ביטוי בדרישה הולכת וגוברת לפיגומים מסוגים שונים. קבלנים קטנים שוכרים מאתנו יותר פיגומים. קבלנים גדולים קונים יותר פיגומים. בנוסף, נוצרה דרישה גבוהה לסוגים שונים של פיגומים כמו פיגומי פנים, פיגומי חוץ מסוגים שונים ועוד.

איך מקדמים פרוייקט של תמ”א 38?

על מנת שגם במבנה שלכם תתבצע התחדשות עירונית, יש צורך בהסכמה של יותר מ-66 אחוז מדיירי הבניין. לאחר שהושגה הסכמת דיירי הבניין, יש להגיש את ההסכמה חתומה בכתב לאחר בדיקה משפטית של עורכי דין לעירייה, זאת לצורך קבלת היתרי הבנייה המתאימים. לאחר ההליך המשפטי ועם הפנייה לעירייה, על היזמים או הקבלנים להגיש תוכנית התחלתית אשר מסבירה שינויים שיתבצעו בדירות ובבניין. לאחר שתוגש ההסכמה החתומה של דיירי הבניין יחד עם תוכנית מסודרת, הבקשה תעלה לאישור ועדה מחוזית שבוחנת את הבקשה.

לאחר שמתקבלת התשובה מהוועדה המחוזית, יש להגיש לעירייה תוכנית בנייה מפורטת אשר, לאחר בקשה זו, ברגע שהתקבל האישור ניתן להתחיל לעבוד בשטח ולבנות. הבנייה בשטח מתבססת על חיזוק היסודות. על מנת להבטיח כי המבנים הרעועים יוחלפו במבנים עמידים. על מנת לחזק ולשפץ מבנים גבוהים, נעשה שימוש בפיגומים. בדרך כלל מדובר על פיגומים חיצוניים המאפשרים את חיזוק הבניין מבחוץ. תוכנית תמ”א 38 היא תוכנית מבוקשת, וראייה לכך היא נתונים של משרד האוצר אשר מעידים כי בשנת 2014 הוגשו מעל 1,300 בקשות לביצוע התוכנית, עלייה של 25 אחוז בהשוואה לשנת 2013.

תוכנית מתאר ארצית – פתרון סביבתי וכלכלי

תוכנית תמ”א 38 היא תוכנית אשר מציעה פתרונות רבים בתוכנית אחת, מדובר בתוכנית שמעניקה פתרון סביבתי ובטיחותי מצויין, זאת בתוספת פתרון חברתי וכלכלי משתלם ואטרקטיבי. מטרת התוכנית אשר משמשת להתחדשות עירונית, היא לא רק ליצור מבנה חדש, אלא המטרה שלה היא לחזק מבנים ישנים ורעועים אשר אינם בטוחים מספיק למגורים. עם יישום התוכנית בשטח, נהרסים או משופצים מבנים רעועים ובמקומם נבנים מבנים איכותיים ועמידים אשר עומדים בסטנדרטים קפדניים. מדובר בפתרון איכותי למשפחות רבות, פתרון סביבתי ובטיחותי אשר מעניק לרבים בית חדש ובטוח.

גם בכל הקשור לתחום החברתי והכלכלי, מדובר בפתרון יעיל ואיכותי. ההתחדשות העירונית מביאה איתה בנייה חדשה ואיכותית, הדבר מעלה את הערך של שכונות וערים רבות ומאפשר למשוך אוכלוסיה צעירה וחזקה. כאשר מיישמים את תוכנית תמ”א 38 בשכונות ישנות, הדבר מביא איתו שיפור ניכר בתשתיות, במוסדות חינוך ובתחבורה, שיפור שמחזק משמעותית את איכות החיים של תושבים רבים.

ההתחדשות העירונית היא תוכנית כלכלית אשר מציעה רווח לכל הצדדים, הדיירים מרוויחים במקום דירה ישנה, דירה משופצת, גדולה ובטוחה יותר. ערך הדירה ואיכות החיים של הדיירים עולה משמעותית, במקביל, היזמים והקבלנים מרוויחים ממכירת דירות חדשות ואיכותית יותר בבניין אותו הם שידרגו. במצב כזה בו שכונות רבות יכולות לחוות פריחה מחדש, זאת נוסיף לעבודה שהרחבות הבנייה מאפשרות להציע היצע גדול יותר של דירות, מדובר בפתרון אשר מצמצם את מצוקת הדיור ומבטיח סביבת מגורים איכותית ובטוחה יותר עבור כולנו.

לסיום, תמ”א 38 התוכנית להתחדשות עירונית היא תוכנית אשר מציעה עבורכם פתרון כלכלי וחברתי משתלם. במידה וישנה הסכמה של רוב דיירי הבניין זאת בתוספת היתרי הבנייה המתאימים והאישורים הנדרשים, ניתן לחדש את המבנים הישנים והרעועים במבנים חדשים ובטוחים יותר למגורים. המבנים הבטוחים יותר מספקים סביבה מגורים חדישה ואיכותית אשר מעלה את ערך הדירה של הדיירים, מעלה את ערך השכונה ומרחיבה את היצע הדיור הקיים. אם ברצונכם ליהנות מהתחדשות עירונית ושדרוג באיכות החיים, הקפידו על ההסכמה הנדרשת והאישורים המתאימים, כך תוכלו לזרז את התהליך ולקדם אותו גם בשכונה שלכם.

אולי יעניין אתכם גם...
פיגומים ניידים
פיגום אלומיניום
פיגומים להשכרה
פיגומים לגורדי שחקים
פיגומים לפי שימוש
במות הרמה ופיגומים ממוכנים
פיגומים מיוחדים לצביעה ולציור
המעבר מפיגומי ברזל לפיגומי אלומיניום
תאונות בעבודה עם פיגומים
פיגומים להשכרה – כל הטיפים לעבודה בטוחה עם פיגומים
סוגי הפיגומים הקיימים
גשרי צנרת
פרוייקט שיפוץ קומה עליונה – הרכבת פיגום תלוי
קונסטרוקציית פיגום
פרוייקט פיגום הרכבת
פרוייקט הרכבת פיגום פנים בפטיו בבית הספר לוי אשכול בחולון
פרוייקט הרכבת פיגום חוץ בקופת-חולים מאוחדת ביהוד
פרוייקט הרכבת במה באמצעות פיגום פנים בכנסת
פרוייקט הקמת פיגום חוץ שלישות ברמת-גן
פרוייקט הקמת פיגום זקפים ותלוי בכניסה לבניין מגורים בצפון תל-אביב
פרוייקט הקמת והרכבת פיגום חוץ בתל-אביב
פרוייקט הוספת קומה לבניין קיים ברמת-גן משולב פיגום רגיל ותלוי
פרוייקט גשרים בצומת פלמחים של חברת דניה סיבוס
פיגומים שיפוץ מבנים
פיגומים למעליות
פיגומים בחדר ייצור במפעל קוקה קולה בבני-ברק
פיגומי אקרו לתמיכת תקרות
פיגום חוץ לוילה באשדוד
פיגום חוץ בסינמה סיטי
מגדלי תמיכה
הרכבת קונסטרוקציה תלויה להרכבת פיגום באוויר
הרכבת קונסטרוקציה לפיגום פיר מעלית
הרכבת פיגום קונזולי בפרוייקט בית פרטי בראש העין
הרכבת פיגום לצביעת מיכלים במפעל
הרכבת פיגום לבניית מרפסת בבניין קיים
הרכבת פיגום לבניין בבני ברק
הרכבת פיגומים בעבודת גג
הרכבת פיגום חוץ פרוייקט בבית שמש
הרכבת פיגום חוץ לשיפור חזית של בניין
הרכבת פיגום חוץ לבית פרטי
הרכבת פיגום חוץ בקופת חולים כללית בחולון
הרכבת פיגום חוץ במנהרת רכבת ישראל
תמא 38
קניית דירה מפרוייקט – מה כדאי לבדוק
קבלן שלד
ציוד בניין ואביזרים נלווים – מה צריך לפני שניגשים לבנייה
פרמטרים לבחירת חברת בנייה דע בעצמך
פיגומים כלי-עזר חיוני
המגדלים הגבוהים והפיגומים
ארוחת צהריים על גורד שחקים
אמצעי בטיחות בעבודה עם פיגומים
פיגום תורן למכירה והשכרה
פיגום קונזולי מתכוונן
פיגומים לבניין
פיגומי מדרגות
פיגום חוץ
פיגומי גלגלים ניידים
פיגום פנים
פיגומים תלויים
פיגום אלומיניום
פיגום זקפים
פיגומים ניידים
הרכבת פיגום חוץ בבניין ביטוח לאומי ביפו
הרכבת פיגום לבניין בשיפוץ בשילוב מתקן הרמה
פיגומים בתל אביב
פיגומי במה בראשון לציון
הקמת פיגומי חוץ בבית ספר דביר בחולון
הנפת פיגום לקומת גג בקניון עזריאלי
פיגומים לבניין ושימושיהם השונים
לשכור פיגומים או לקנות ?
פיגומי זקפים בבית שמש
הקמת פיגומי חוץ בבית הספר ישורון בחולון
מתעניינים בפיגומים? אנחנו כאן לכל שאלה!