פיגומים להשכרה פיגומים למכירה
ראשי > פרמטרים לבחירת חברת בנייה דע בעצמך

פרמטרים לבחירת חברת בנייה דע בעצמך

בנייה איכותית מבטיחה תוצאות איכותיות

בענף הבנייה יש משמעות מיוחדת לבחירה בחברה המבצעת, בין אם מדובר בחברת פיגומים או חברת בנייה. בחירה נכונה יכולה לקצר את משך הפרויקט, לחסוך בהוצאות ולהבטיח עמידה מדויקת בדרישות הנדסיות. מנגד, בחירה לא מושכלת או כזו שמתבצעת בצורה פזיזה עלולה להסב נזקים בלתי הפיכים.

כל לקוח המעוניין בבנייה עצמאית וגם נציגי ועדים שרוצים לבצע שיפוץ צריכים להכיר את הפרמטרים לבחירה מוצלחת. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא חייבים להיות בעלי רקע מקצועי על מנת להגיע להחלטה המתאימה. כל מה שצריך לעשות הוא להשקיע זמן ומשאבים, לאסוף מידע רלוונטי ולא להתבייש לבצע השוואה בין בעלי מלאכה ונותני שירות.

הכל מתחיל בניסיון

הפרמטר הראשון אותו מביאים בחשבון הוא ניסיון. מלבד המשמעות הפונקציונאלית והעובדה שמדובר על אינדיקציה למקצוענות, ניסיון מלווה בדרך כלל במוניטין חיובי, מיומנויות וכלים שנצברו על בסיס פרויקטים קודמים. הניסיון הוא אינו פריבילגיה של משקיעי נדל”ן בעלי תקציב בלתי מוגבל. כל לקוח בענף הפרטי או העסקי נדרש לבדוק את הניסיון של חברת בנייה לפני שהוא בוחר מול מי להתנהל. לא כדאי לתת אמון בחברה טרייה שעדיין לא ביצעה פרויקטים מוכחים. עדיף לשלם מחיר גבוה בכמה אחוזים, אך ליהנות משקט נפשי וביטחון מלא.

מעבר לכך, חשוב להבחין בין ותק לבין ניסיון. ותק מעיד על שנות הפעילות והוא מהווה פרמטר טכני בלבד. לעומת זאת, הניסיון בוחן האם החברה עסקה בפרויקטים דומים או זהים בעבר. יש חברות המתמחות במתן מענה לצרכים של פרויקטים בסקטור החקלאי והתעשייתי, לעומת חברות המציעות שירות דווקא עבור לקוחות פרטיים. לא תמיד קל לבצע את ההבחנה ולכן רצוי להיכנס לעובי הקורה כאשר מחפשים אחר חברה מנוסה.

בחירת חברת בנייה

פיגומים ושירותים נלווים

בתחום הבנייה יכולים הפרטים הקטנים לעשות הבדל גדול. דוגמא בולטת לכך ניתן לראות בקשר בין פיגומים ושירותים נלווים לבין בחירה בחברה מנוסה ומקצועית. חברה איכותית לא תתפשר על השימוש במבנה ארעי לתמיכת בני אדם וציוד. היא תשקיע בהקמה של מבנה כזה כדי לבצע את הבנייה או השיפוץ וגם תבחן את היתרונות והחסרונות של מערכות מודולוריות מצינורות פלדה, עץ או חומרים אחרים. החשיבות של הקמת מבנה ארעי צריכה להיות ברורה לכל לקוח. ראשית, השירותים הנלווים האלו מלווים את הפרויקט מתחילתו ועד סופו. הם באים לידי ביטוי בעבודה לצד קבלני שלד, הקמת קונסטרוקציות פיגום, שימוש בגשרי צנרת, הקמת מגדלי תמיכה ועוד.

שנית, השירותים והפיגומים משפיעים באופן ישיר על בטיחות העובדים. הקפדה על כללי הבטיחות צריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות של לקוח המעוניין לבחור חברה מקצועית ומנוסה. כל עוד הפיגומים לא עומדים בסטנדרטים הנדרשים, אין טעם לתת אמון בחברה או לתת לה להמשיך לבצע את הפרויקט. לקוח לא צריך לקחת על עצמו את האחריות על פגיעה בעובדים. עליו לוודא כי השירותים בתוך אתר הבנייה עומדים בתנאי החוק ובסטנדרטים המחמירים ביותר. יש להפסיק פרויקט המתבצע ללא מבנה ארעי לתמיכת בני אדם וציוד. זהו פרמטר חיוני לבחירת חברת בנייה ויש לו היבט מוסרי. חברות בישראל וגם במקומות אחרים בעולם מבססות פרויקטים מורכבים ורגישים על מבנה ארעי המשמש לתמיכה והבחירה בו היא חלק בלתי נפרד מתהליך התכנון והביצוע.

איך יודעים באיזה ציוד החברה משתמשת?

החשש הגדול של לקוחות נובע מחוסר היכרות עם הציוד ועם שיטות העבודה. כדאי לבקש מהקבלן פירוט מלא על סוג הציוד בו נעשה שימוש ולשמוע על ההבדלים בין פיגומים ניידים, אלומיניום, כלונסאות פנים וחוץ, זקפים וכן הלאה. מידע הוא כוח ובענף הבנייה יש לו גם משמעות כלכלית לא מבוטלת.

הציוד בו החברה משתמשת קובע את ערך הנכס ואת העמידות שלו. פרויקטים שאינם מבוססים על הציוד המתאים עלולים להוריד לטמיון שנים של השקעה. יש פרויקטים בהם הלקוחות לא מגלים עניין והקבלנים מנצלים זאת לצורך חיסכון בהוצאות. אפשר להימנע ממצב כזה במידה ושומרים מראש על המעורבות הנדרשת.

האם יש משמעות להמלצות?

את רוב הדילמות סביב בחירת חברת בנייה ניתן לפתור באמצעות קבלת המלצות מלקוחות קודמים. רצוי לנצל את ההמלצות כדי לברר על עמידה בלוח זמנים, על השימוש באנשי מקצוע ועל הציוד אותו החברה מביאה לאתר הבנייה. המלצות יכולות לחשוף את האופי האמיתי של החברה ולשפוך אור על נושאים אותם הקבלן מעוניין להסתיר. המלצה של לקוחות קודמים במגוון תחומים של עבודות הבנייה – החל מתכנון התשתיות ועד לשינוי מבנים על ידי ניסור בטון, היא לרוב אובייקטיבית ואמינה. מצד אחד רצוי להביא אותה בחשבון, אך מצד שני חשוב גם להציב סדר עדיפויות אישי. הדגש העיקרי הוא על בחירת חברה המערבת את הלקוח בתהליך קבלת ההחלטות, שומרת מולו על שקיפות ואף מגלה כלפיו יחס אישי והוגן.

לסיכום, מי שמחפש אחר חברת בנייה צריך לדעת כי מדובר על תהליך ארוך הכרוך בלא מעט התלבטויות. כדאי להתחיל בפרמטרים בסיסיים כמו ניסיון, ותק ומקצועיות, להמשיך עם היבטים טכניים הבוחנים את הציוד ואת הפיגומים ולסיים עם קבלת המלצות מטעם לקוחות קודמים.

אולי יעניין אתכם גם...
פיגומים ניידים
פיגום אלומיניום
פיגומים להשכרה
פיגומים לגורדי שחקים
פיגומים לפי שימוש
במות הרמה ופיגומים ממוכנים
פיגומים מיוחדים לצביעה ולציור
המעבר מפיגומי ברזל לפיגומי אלומיניום
תאונות בעבודה עם פיגומים
פיגומים להשכרה – כל הטיפים לעבודה בטוחה עם פיגומים
סוגי הפיגומים הקיימים
גשרי צנרת
פרוייקט שיפוץ קומה עליונה – הרכבת פיגום תלוי
קונסטרוקציית פיגום
פרוייקט פיגום הרכבת
פרוייקט הרכבת פיגום פנים בפטיו בבית הספר לוי אשכול בחולון
פרוייקט הרכבת פיגום חוץ בקופת-חולים מאוחדת ביהוד
פרוייקט הרכבת במה באמצעות פיגום פנים בכנסת
פרוייקט הקמת פיגום חוץ שלישות ברמת-גן
פרוייקט הקמת פיגום זקפים ותלוי בכניסה לבניין מגורים בצפון תל-אביב
פרוייקט הקמת והרכבת פיגום חוץ בתל-אביב
פרוייקט הוספת קומה לבניין קיים ברמת-גן משולב פיגום רגיל ותלוי
פרוייקט גשרים בצומת פלמחים של חברת דניה סיבוס
פיגומים שיפוץ מבנים
פיגומים למעליות
פיגומים בחדר ייצור במפעל קוקה קולה בבני-ברק
פיגומי אקרו לתמיכת תקרות
פיגום חוץ לוילה באשדוד
פיגום חוץ בסינמה סיטי
מגדלי תמיכה
הרכבת קונסטרוקציה תלויה להרכבת פיגום באוויר
הרכבת קונסטרוקציה לפיגום פיר מעלית
הרכבת פיגום קונזולי בפרוייקט בית פרטי בראש העין
הרכבת פיגום לצביעת מיכלים במפעל
הרכבת פיגום לבניית מרפסת בבניין קיים
הרכבת פיגום לבניין בבני ברק
הרכבת פיגומים בעבודת גג
הרכבת פיגום חוץ פרוייקט בבית שמש
הרכבת פיגום חוץ לשיפור חזית של בניין
הרכבת פיגום חוץ לבית פרטי
הרכבת פיגום חוץ בקופת חולים כללית בחולון
הרכבת פיגום חוץ במנהרת רכבת ישראל
תמא 38
קניית דירה מפרוייקט – מה כדאי לבדוק
קבלן שלד
ציוד בניין ואביזרים נלווים – מה צריך לפני שניגשים לבנייה
פרמטרים לבחירת חברת בנייה דע בעצמך
פיגומים כלי-עזר חיוני
המגדלים הגבוהים והפיגומים
ארוחת צהריים על גורד שחקים
אמצעי בטיחות בעבודה עם פיגומים
פיגום תורן למכירה והשכרה
פיגום קונזולי מתכוונן
פיגומים לבניין
פיגומי מדרגות
פיגום חוץ
פיגומי גלגלים ניידים
פיגום פנים
פיגומים תלויים
פיגום אלומיניום
פיגום זקפים
פיגומים ניידים
הרכבת פיגום חוץ בבניין ביטוח לאומי ביפו
הרכבת פיגום לבניין בשיפוץ בשילוב מתקן הרמה
פיגומים בתל אביב
פיגומי במה בראשון לציון
הקמת פיגומי חוץ בבית ספר דביר בחולון
הנפת פיגום לקומת גג בקניון עזריאלי
פיגומים לבניין ושימושיהם השונים
לשכור פיגומים או לקנות ?
פיגומי זקפים בבית שמש
הקמת פיגומי חוץ בבית הספר ישורון בחולון
מתעניינים בפיגומים? אנחנו כאן לכל שאלה!